Brīvprātīgais darbs un darba drošība
Ja par ugunsdrošības instrukciju, zīmēm un evakuācijas plāniem nekādu lieku jautājumu nav, prasības tiek noteiktas pēc objekta veida nevis uzņēmējdarbības formas, tad darba aizsardzības prasībām sākumā samulsu.
Ja biedrībā ir nodarbinātie (veic darbu uz darba līguma pamata), tad viss ir skaidrs - ir spēkā Darba aizsardzības likuma prasības, nodarbinātajiem jāveic risku novērtēšana, instruktāža, jānodrošina individuālās aizsardzības līdzekļi.
Šajā gadījumā ir plānots, ka biedrībā darbosies brīvprātīgie, kas veiks gan darbus virtuvē, gan teritorijā, gan telpās. Izrādās, ka darba aizsardzības prasības ir spēkā arī šādā situācijā, Brīvprātīgā darba likums 7.pants nosaka, ka:
(2) Brīvprātīgā darba organizētājam ir pienākums:
3) nodrošināt drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus, veicot risku novēršanai vai mazināšanai nepieciešamos pasākumus, pirms brīvprātīgā darba uzsākšanas instruēt brīvprātīgā darba veicēju par drošām darba metodēm, darba aprīkojuma un aizsardzības līdzekļu lietošanu, drošības zīmēm, kā arī sniegt informāciju par būtiskiem darba vides riska faktoriem un to ietekmi uz drošību un veselību.
Ja arī Tavā biedrībā ir brīvprātīgā darba veicēji un viņiem nepieciešams novērtēt darba vides riskus, izstrādāt instrukcijas un veikt instruktāžu, sazinies ar mani! Sarunāsim pakalpojuma visērtāko variantu!
Ugunsslodzes aprēķins
Protams, piedāvāju izstrādāt ugunsdrošības instrukciju tieši jūsu objektam! Pieteikties šeit vai sazinoties ar mani personīgi.
Padoms uzņēmējiem Nr.1, speciālists
OVP karšu reģistrs
OVP kartes 3. daļas aizpildīšana
Grozījumi MK noteikumos Nr.723
Ārpuskārtas veselības pārbaude
Kā aizpildīt OVP karti?
Steidzīgākajiem lasītājiem - te būs aizpildītas OVP kartes paraugs: OVP_karte_LAT-paraugs.pdf
Bet mēs par visu pēc kārtas!